Kontakt.

Är du osäker på vem du ska kontakta vänligen ring växeln 010-22 16 670.

Andreas Renud

Försäkringsförmedlare

010-22 16 682
andreas.renud@proinova.se

Anna Bergdahl

Försäkringsförmedlare

010-22 16 687
anna.bergdahl@proinova.se

Christina Johansson

Förmedlarassistent

010-22 16 671
christina.johansson@proinova.se

Eva-Lotta Carlsson

Administratör, Förmedlarassistent

010-22 16 675
eva-lotta.carlsson@proinova.se

Frida Stensdotter Wedberg

Vice-VD, Försäkringsförmedlare, Styrelse­ledamot

010-22 16 679
frida.s.wedberg@proinova.se

Hanna Eriksson

HR- & Ekonomichef, Förmedlar­assistent, Styrelse­ledamot

010-22 16 684
hanna.eriksson@proinova.se

Jan Backlund

Försäkringsförmedlare

010-22 16 672
jan.backlund@proinova.se

Johan Birgersson

Försäkringsförmedlare

010-22 16 673
johan.birgersson@proinova.se

Malin Schau

IT-chef, Försäkringsförmedlare, Styrelse­ledamot

010-22 16 691
malin.schau@proinova.se

Marina Bengtsson

Försäkringsförmedlare

010-22 16 677
marina.bengtsson@proinova.se

Olivia Bååth

Förmedlarassistent

010-22 16 688
olivia.baath@proinova.se

Patrik Johansson

Affärsområdeschef, Försäkringsförmedlare

010-22 16 685
patrik.johansson@proinova.se

Patrik Sjöberg

Försäkringsförmedlare

010-22 16 686
patrik.sjoberg@proinova.se

Sten Eriksson

VD & Grundare, Försäkringsförmedlare, Styrelse­ledamot

010-22 16 678
sten.eriksson@proinova.se

Thomas Fransson

Försäkringsförmedlare

010-22 16 681
thomas.fransson@proinova.se

Tobias Nilsson

Försäkringsförmedlare

010-22 16 694
tobias.nilsson@proinova.se

Ulf Munckhammar

Försäkringsförmedlare

010-22 16 690
ulf.munckhammar@proinova.se

Ulf Nelson

Skadespecialist, Försäkringsförmedlare

010-22 16 676
ulf.nelson@proinova.se

Ulrik Rydstedt

Fastighetsjurist, Försäkringsförmedlare

010-22 16 680
ulrik.rydstedt@proinova.se

Välkommen till Proinova.

Sedan 1989.

Proinova är sedan mitten av 2017 det nya namnet på f.d. Osséen Försäkringsmäklare Syd AB (OsséenSyd).

Vi har varit verksamma sedan 1989 och är ett av landets äldsta förmedlarbolag. Vår ambition under åren har alltid varit att leverera tjänster med fokus på kvalité, hög tillgänglighet och effektiv service. Vi har alltid gått vår egen väg som professionell försäkringsförmedlare och vi levererar innovativa och unika lösningar till uppdragsgivare i hela landet. Vårt nya namn och vår nya profil ökar tydligheten i vårt varumärke, vårt budskap och vår kommunikation.

Välkommen till en förmedlare som bryr sig.